II Ogólnopolska Konferencja Naukowa TuTech

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa TuTech pod hasłem: „Myśl inaczej” odbyła się 29 września 2023 roku. Udział w konferencji wzięli nie tylko studenci, ale też i tutorzy, nauczyciele akademiccy i przedstawiciele Władz kilku Wydziałów.

Goście specjalni:

• dr inż. Joanna Budzisz – „Co nowego w tym semestrze?”
  • dr inż. Małgorzata Rutkowska-Gorczyca – „Działalność studencka w edukacji”
  • dr inż. Paweł Piórkowski – „Czego tutor może się nauczyć od swoich tutee?”

Blok 1 – Problemy w edukacji

• Maciej Kazalski – „Wyrwij się z rutyny – inne spojrzenie na system oceniania”
  • Paulina Gazda – „Problemy komunikacji na uczelniach w dobie polaryzacji politycznej”
  • Oliwia Frankiewicz – „Po co tu jesteś? – o poszukiwaniu sensu studiowania i roli studentów w zmianie systemu nauczania”

Blok 2 – Rola działalności studenckiej w edukacji

• Zuzanna Walkowiak – „Nie samą nauką student żyje, czyli rola sportu w systemie edukacji”
  • Aleksandra Mokrzan – „Działalność studencka jako (nie)zbędny element studiów”
  • Patryk Peroński – „Nauczanie projektowe – rozwiązanie wszystkich problemów?”

Blok 3 – Narzędzia wspomagające edukację

• Bartosz Stec – „Wykładowcy go nienawidzą! Znalazł sposób jak efektywnie uczyć dorosłych (studentów też)!”
  • Patrycja Gołka – „Wpływ Debat Oxfordzkich w skali mikro i makro na edukację”
  • Stanisław Oliszewski – „Przed, w trakcie i po ćwiczeniach laboratoryjnych – dobre praktyki”

,

Tagi: