O nas
TuTech – kim jesteśmy, co robimy?
Organizacja studencka TuTech powstała w grudniu 2021 roku z inicjatywy osób zaangażowanych w projekt tutoringowy na Politechnice Wrocławskiej – zarówno tutorów jak i tuteech. Uważamy, że edukacja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu młodych ludzi, dlatego też tematy z nią związane znajdują się w głównym kręgu naszych zainteresowań.
Naszymi celami są:
- propagowanie tutoringu na uczelni,
- rozwój członków organizacji pod kątem personalnym,
- wsparcie w rozwoju kompetencji przydatnych do budowy kariery zawodowej,
- nawiązanie nowych znajomości poprzez spotkania integracyjne oraz szkolenia.
Jak chcemy to wszystko osiągnąć?
Nie brakuje nam chęci, ambicji i dobrych pomysłów. Planujemy przeprowadzić wiele akcji marketingowych propagujących zarówno samą ideę edukacji spersonalizowanej jak i osiągnięcia naszych członków – jednym z najciekawszych przedsięwzięć w tej sferze jest nasze wystąpienie w audycji Akademickiego Radia LUZ. Oprócz działań marketingowych TuTech skupia się na rozwoju osobistym w zakresie kompetencji miękkich. Realizowane jest to poprzez współpracę z organizacją 4S – cykliczne szkolenia z zakresu: komunikacji, integracji, budowania zespołu i organizacji od podstaw. Dobrą okazją do zaprezentowania osiągnięć i spojrzenia na dydaktykę naszych utalentowanych członków są konferencje naukowe – w tym Ogólnopolska Konferencja TuTech, której to pierwsza edycja (zorganizowana przez Nas) odbyła się we wrześniu 2022 roku. Inicjatywa ta miała swoją drugą odsłonę 29 września 2023 roku. Prowadzimy wśród studentów ankiety aby nasza społeczność mogła wyrazić swoją opinię w tematach związanych z dydaktyką – nasz rekord ilości respondentów wynosi ponad 600 wypełnionych formularzy. Bierzemy udział w szkoleniach i seminariach dla kadry akademickiej we współpracy z Centrum Doskonałości Dydaktycznej na Politechnice Wrocławskiej. Jako organizacja współpracujemy także z siecią UNITE! oraz Collegium Wratislaviense.
Więcej o naszych obecnych działaniach znajdziecie w zakładce nasze projekty
Zarząd organizacji
W grudniu 2023 roku został powołany nowy zarząd TuTech, którego skład prezentujemy poniżej:
Oliwia Frankiewicz – Prezes
”Chciałabym, aby TuTech był przede wszystkim bezpieczną przestrzenią do rozwoju dla każdego, kto chce być jego częścią. Dla mnie bardzo ważnym elementem naszej działalności jest otwarty dialog z nauczycielami akademickimi, dzięki któremu możemy wspólnie pracować nad tym, aby dydaktyka była satysfakcjonująca dla obu stron”.
Patrycja Raczkowska – Wiceprezes
„Dla mnie TuTech to coś więcej niż zwykła organizacja. To przestrzeń, gdzie moja pasja do nauki i dzielenia się wiedzą naprawdę rozkwita. Dopiero tu zrozumiałam, czym jest tutoring i jak ważną rolę odgrywa w edukacji. Uważam, że umiejętność efektywnego przekazywania wiedzy i dzielenia się doświadczeniem to bezcenny dar. Wierzę, że dzięki takim inicjatywom jak nasza, możemy zrewolucjonizować świat edukacji, oferując wsparcie i orientację, które są nieocenione w procesie uczenia się.”
Mateusz Drąg – Sekretarz
„Podjęcie tutoringu na uczelni uważam za jedną z najlepszych decyzji w moim życiu. Ze względu na to, że pewna część studentów prawdopodobnie nie zetknęła jeszcze się z takim systemem pracy, ważna jest rola TuTechu jako organizacji promującej różne ścieżki rozwoju. Jestem przekonany, że działania TuTechu mogą być świetnym sposobem na personalizację swojego nauczania poprzez realizację wartościowych szkoleń, warsztatów, różnego rodzaju współpracy i innych ciekawych form pozwalających na zwiększenie indywidualizmu w edukacji.”
Zuzanna Walkowiak – Członek ds. promocji
Patryk Peroński – Członek zarządu
„Z tutoringiem rówieśniczym nie świadomie zderzyłem się podczas pracy w kole naukowym. Gdzie nawzajem uczymy się, poprzez wymianę wiedzy i doświadczeni oraz wspólnej pracy nad projektami. Dzięki organizacji TuTech jestem w stanie promować idę tutoringu rówieśniczego na szerszą skalę i wraz z innymi członkami organizacji pogłębiać swoje kompetencje tutora.”